• baner1a

  • baner2a

  • baner3a

  • baner4a

Masaż Swarzędz

massage-picture1

Masaż Swarzędz

W XXI wieku większość ludzi prowadzi stresujący i szybki tryb życia zapominając jednocześnie o naturalnej potrzebie ruchu. Prowadzi to do powstawania wielu chorób i dysfunkcji układu ruchu. Jednakże wraz z tymi problemami wzrasta również świadomość społeczeństwa związana z dbałością o zdrowie.

Ludzie chętniej sięgają po naturalne metody walki z bólem. Rośnie wiedza na temat szkodliwości chociażby leków przeciwbólowych, obciążających kuracji farmakologicznych oraz ryzykownych operacji.

Masaż stanowi często panaceum na dolegliwości bólowe układu ruchu i związane z nim problemy, a także łagodzi napięcie psychiczne. Ma on działanie miejscowe oraz ogólne.

Wyróżniamy następujące rodzaje masażu:

Działanie lokalne masażu jest ściśle związane z krążeniem krwi. Dochodzi wówczas do mechanicznego przepływu krwi oraz chłonki. 

Fizjoterapeuta stosując odpowiednie techniki manualne dostosowane do określonego rodzaju masażu wywołuje tarcie, podczas którego wytwarza się ciepło. Ma to wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych co wiąże się większym przepływem krwi przez mięśnie, przyśpieszając w ten sposób dostarczenie substancji odżywczych i jednocześnie wydalenie zbędnych i szkodliwych produktów przemiany materii.

Działanie ogólne masażu polega na stymulowaniu układu nerwowego. To właśnie on za pomocą odruchów i czynności koordynacyjnych kory mózgowej wpływa na wszystkie narządy i układy ludzkiego organizmu. W konsekwencji powoduje to szybsze i bardziej sprawne działanie narządów wykonawczych.

Zapraszam na zabiegi do Gabinetu Reh-House Swarzędz – Zalasewo.

Reh- House Masaż Swarzędz – Zalasewo

REH-HOUSE Joanna Wieczorek tel. 660 688 833