• baner1a

  • baner2a

  • baner3a

  • baner4a

Masaż po liposukcji Swarzędz, liposukcja

Masaż po liposukcji Swarzędz

Masaż limfatyczny jest formą terapii, która bardzo sprawdza się także po zabiegu liposukcji. Liposukcja natomiast jest zabiegiem, polegającym na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej osoby, u której sama dieta i wysiłek fizyczny nie przyniósł oczekiwanych efektów. Liposukcji najczęściej poddawane są wybrane części ciała takie jak: brzuch, boki tułowia, biodra, uda, ramiona, podbródek.masaż po liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem, po którym w wyniku usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej pojawia się opuchlizna, co jest efektem całkowicie normalnym. Taki stan potrafi trwać do kliku miesięcy i oprócz noszenia ubranka uciskowego, wymaga specjalistycznego prowadzenia fizjoterapeutycznego. Zabiegi fizjoterapeutyczne pomagają w skróceniu czasu regeneracji tkanek po liposukcji oraz usunięciu zrostów pozabiegowych. Dlatego właśnie bardzo często lekarze zalecają swoim pacjentom masaż limfatyczny po liposukcji.

W praktyce z pacjentami po liposukcji wykorzystuję swoje kilkunastoletnie doświadczenie w zawodzie fizjoterapeuty wykorzystując metodę masażu limfatycznego oraz inne specjalistyczne techniki fizjoterapeutyczne.

Celem masażu limfatycznego po liposukcji jest pomoc w udrożnieniu limfy, usunięciu obrzęku, siniaków i toksyn z organizmu dzięki czemu okres rekonwalescencji pozabiegowej ulega znacznemu skróceniu.

Masaż po liposukcji powinien być wykonywany 10-14 dni po zabiegu, niekiedy wcześniej za zgodą lekarza, a optymalna częstotliwość zabiegów jaką najczęściej się stosuje to 2 razy w tygodniu. Ilość zabiegów jaka najczęściej wystarcza to od 10 do kilkunastu w zależności do objętości odjętej tkanki tłuszczowej oraz indywidualnych cech pacjenta.

Zapraszam na zabiegi do Gabinetu Reh-House Swarzędz – Zalasewo.

Reh- House Masaż po liposukcji Swarzędz – Zalasewo

 

REH-HOUSE Joanna Wieczorek tel. 660 688 833