• baner1a

  • baner2a

  • baner3a

  • baner4a

Masaż aromatoterapeutyczny

Aromatoterapia jest jedną z metod leczenia za pomocą naturalnych olejków eterycznych, które wprowadzane są do organizmu przez drogi oddechowe (wdychanie, inhalacje) lub przez skórę (masaż, kąpiel, kompres). Jej celem jest uzyskanie pozytywnego wpływu zapachu na organizm człowieka.

Masaż aromatoterapeutyczny łączy w sobie kojące działanie dotyku z indywidualnymi właściwościami olejków, dopasowanych do potrzeb konkretnej osoby.

Współczesnym ludziom często doskwiera uczucie spięcia, pośpiechu i stresu. Oprócz tego żyjemy środowisku przesyconym różnymi wrogimi dla nas zapachami jak spaliny, dym papierosowy, sztuczne dodatki do żywności i tym podobne. Suma tych czynników powoduje, że nasz organizm czuje się zmęczony, ociężały, rozstrojony i zatruty toksynami. Przyczynia się to do przedwczesnego starzenia się oraz licznych chorób cywilizacyjnych takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, otyłość, astma, alergie i wiele innych.

aromaKażdy człowiek powinien znaleźć swój sposób na pełny i zdrowy relaks. Masaż aromatoterapeutyczny jest właśnie jednym z nich. Masaż doskonale rozluźnia napięte mięśnie, odżywia tkanki a także pomaga pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. Aromatoterapia doskonale wpływa na nasz układ nerwowy. Miłe zapachy pozwalają złagodzić napięcie emocjonalne i przenieść się w świat przyjemnych skojarzeń. Wszystko to wpływa na wzmocnienie sił witalnych organizmu i zwiększenie odporności do walki ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Powrót

REH-HOUSE Joanna Wieczorek tel. 660 688 833