• baner1a

  • baner2a

  • baner3a

  • baner4a

Masaż antycellulitowy

47340_01.119476.485x325cCellulit (lipodystrofia)– jest to defekt kosmetyczny. Nie jest on natomiast chorobą. Polega na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Występuje razem z obrzękowo włóknistymi zmianami tkanki podskórnej, objawiające się bruzdami, zgrubieniami, gąbczastym wyglądem skóry, przypominającym powierzchnię pomarańczy. Dlatego też cellulit określany jest jako ,,skórka pomarańczowa”.

Nie leczony cellulit może z czasem stać się groźny zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Z czasem doprowadza on do zaburzeń krążenia żylnego w kończynach dolnych co powoduje powstanie żylaków. Znaczny cellulit wpływa także często na obniżenie poczucia własnej wartości, atrakcyjności i pewności siebie.

W cellulicie wyróżnia się trzy stopnie według Nurnberga i Mullera. Stopniowanie to oparte jest na ocenie klinicznej pacjenta i pomaga w doborze odpowiednich środków terapeutycznych.
Stopień O- brak zmian skórnych.
Stopień I- obszar skóry objęty cellulitem jest gładki, jeśli pacjent znajduje się w pozycji stojącej lub leżącej. Pofałdowania skóry pojawiają się w wyniku uszczypnięcia lub w trakcie skurczu mięśniowego.
Stopień II- objaw ,,skórki pomarańczowej” występuje w pozycji stojącej, znika w pozycji leżącej.
Stopień III- pofałdowania skóry oraz objaw ,,skórki pomarańczowej” występuje zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej.

Należy zaznaczyć, że istnieją dwa rodzaje cellulitu. Wpływa to znacząco na postępowanie terapeutyczne. Poza cellulitem tłuszczowym wyróżnia także się cellulit wodny.
Jest on spowodowany jest głównie zaburzeniami cyrkulacji krwi i limfy w organizmie, powstające na różnym podłożu. Objawami jego występowania jest pofałdowana i opuchnięta skóra. Cechą charakterystyczną są opuchnięte kostki i łydki. Często występuje u szczupłych kobiet.

Cellulitis– jest to stan chorobowy. Końcówka ,,itis” stosowana jest w medycynie do określania procesu zapalnego danego organu. Chora skóra jest zaczerwieniona, rozgrzana z obrzękiem i bolesnością. Nie należy stosować tych pojęć zamiennie, gdyż nie oznaczają tego samego.

DZIAŁANIE MASAŻU ANTYCELLULITOWEGO

Masaż antycellulitowy opiera się na dynamicznych technikach stosowanych na obszary ciała objęte cellulitem głównie są to brzuch, uda, pośladki.knee-injury
W trakcie masażu stosowane są specjalistyczne kosmetyki wspomagające jego efekty.

Masaż ten powoduje przyśpieszenie lokalnej przemiany materii w tkankach i poprawę ukrwienia. Wpływa to na wzrost wydalania toksyn z organizmu a także lepsze odżywienie tkanek. W trakcie masażu dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych, przez co łatwiej ulegają wchłonięciu.

Suma tych czynników wpływa bardzo korzystnie na wygląd skóry. Staje się ona gładka, jędrna, posiada lepszy koloryt i nawodnienie. Objawy ,,skórki pomarańczowej” ulegają znacznemu zmniejszeniu.

Aby uzyskać zadowalające efekty masaż antycellulitowy wskazany jest 3 razy w tygodniu. Dla osiągnięcia jak najlepszego wyglądu, należy pamiętać również o odpowiedniej dawce aktywności fizycznej i zrównoważonej diecie.

Powrót

REH-HOUSE Joanna Wieczorek tel. 660 688 833